Leden 2011

Hněv aneb Jak můj pocit vidí wikipedie

28. ledna 2011 v 10:36 | Tifa Lokhart |  moje kecy...
no eehm....další info...
zdroj : Wikipedia

hněv
HNĚV
Hněv je silná afektivní reakce na překážku, která se staví do cesty při dosahování nějakého cíle nebo brání rozvíjení jednání. Je to emoce, jejímž původním smyslem bylo připravit jedince na útok. Podle intenzity se rozlišuje rozzlobenost (nejslabší), hněv, zlost a vztek (nejsilnější). Projevy hněvu zpravidla trvají krátce, dlouhodobějším projevem je hostilita (nepřátelství).
Protože hněv je primárně násilnou reakcí, snaží se ho lidé pokud možno brzdit, i při velké zlosti se místo fyzického napadení uchylují spíše k urážkám, výhrůžkám. Projevy hněvu nejčastěji narušují vztahy mezi lidmi. Nakonec mohou vést k izolaci a bolestné osamělosti. I když projevy hněvu mají často svůj důvod, jsou většinou přehnané a nepřiměřené situaci, která je vyvolala. Z hlediska náboženského bývá odsuzován jako hřích, např. katolická nauka jej považuje za jeden ze sedmi hlavních hříchů. Vlastnost, s níž člověk snadno podléhá vzteku, označujeme jako prchlivost.
Fyziologickými projevy hněvu jsou některé změny v tělesné činnosti, směřující ke zvýšení fyzické síly organismu - zvyšuje se srdeční tep, stoupá krevní tlak, člověk zčervená. Zlost vyvolávají některé drogy, například hašiš, částečně také alkohol.
Opakem hněvu je mírumilovnost.

HNĚV V DEMONOLOGII

Podle démonologie je démonem zuřivé nenávisti a hněvu Asmodeus. Ten způsobuje, že lidé začínají být choleričtí, agresivní a bojovní.

hněv
Související články

new design with : Castlevania

27. ledna 2011 v 18:15 | Tifa Lokhart |  Design
Dante

ňom...tak... udělala jsem novej dess...je takový jednoduchý...ale plánuju o víkendu udělat propracovanější....taky s Castlevanii....(je to kvásná hra :-)) no tak.... xD jiank
mam hroznou radost protože jsem se dneska dozvěděla, že mě vzali na školu...Takže odvolání vyšlo :-) muchacha :-) tak já pádím ven s hafanem..zatím

HOUSE - People's Choice Award's THANK YOU!

23. ledna 2011 v 10:39 | Tifa Lokhart |  Vše možné
nemužu xD


Rok Zajíce zahájí v českých městech festival Songfest

23. ledna 2011 v 10:05 | Tifa Lokhart |  Vše možné
zase nějaký další zprávy.... Vím, že hodně z vás to asi nezajímá ... (a hodně z vás už sem ani nechodí xD) 
ZDROJ: novinky.cz

Rok Zajíce zahájí v českých městech festival Songfest

Oslavy nového lunárního roku Songfest.cz - Rok zajíce 2011 se chystají na 27. ledna do pražského Paláce Akropolis, 29. ledna do Městského divadla Český Krumlov, 30. ledna do Filharmonie Hradec Králové a 1. února do Baťovy vily ve Zlíně. Nabídnou kromě hudby, tance a ochutnávek čajů stylový program pro děti.
Zpěvačka Feng-yün Song na festivalu představí nové album z asijských stepí Malba hlasem – Nezpívám.

Mrznout má do poloviny února aneb... Neeeee!!!!!!

23. ledna 2011 v 10:00 | Tifa Lokhart |  moje kecy...
to si snad ze mě dělaj pr** !!! TT.TT já už nechci ( zdroj : novinky.cz)

Zima je zpět. Mrazy nás neopustí do poloviny února. Odpolední teploty se jen výjimečně přehoupnou nad nulu. Oblačnosti začne přibývat už během neděle a od severozápadu se pak přidá sněžení.
Ilustrační foto
FOTO: Petrášek Radek, ČTK

Dnes 8:00 - Praha
Příští týden má být převážně oblačno až zataženo, na většině území s občasným sněhem. Slunečného počasí si užijeme pomálu. Teprve koncem ledna začne oblačnosti ubývat a ustávat bude i sněžení. Noční teploty klesnou na -9, při zmenšené oblačnosti až k -12. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od -5 k +1 stupňům.
Počátkem února bude převážně polojasno až oblačno, sněhové přeháňky jen ojediněle. V nížinách se může objevit i mlha. Postupně bude oblačnosti na většině území přibývat a objeví se také sněžení či déšť. Noční teploty klesnou až k -8 st., denní se pak budou pohybovat v rozmezí -5 až 0 stupňů.
V druhé polovině února bude převažovat oblačné počasí s občasným sněžením, které bude v nížinách přecházet v déšť. Noční teploty 2 až -4, denní stoupnou na -1 až +6 stupňů.

Jan Karas, Novinky

reality Dream- gallery

19. ledna 2011 v 21:00 | Tifa Lokhart |  Vše možné
nádherná galerie s fotografiemi všeho možného. Asi udělám s nějakou dess :-)

.:: realityDream::.


Rebirth II. by realityDream

Deviant gallery

19. ledna 2011 v 9:10 | Tifa Lokhart |  moje kecy...
Nero
Hoja lidi...
tak...Docela jsem přemýšlela ( i když mi to obyčejně moc nejde...). vzala jsme si k srdci to co mi řekla moje kamarádka Yukiko . Řekla, že je docela postižený dávat jeden článek na tři blogy... Přemýšlela jsem nad tím a dola k závěru, že sem už nebudu dávat svojí tvorbu. Přeci jen na to mam jiný blog . takže...no xD (jsem se snažila o inteligentní článek a už je to zas v prd xD ) Takže sem prostě nebudu přidávat články s mojí tvorbou. Všechno najdete na tim ůjiném blogu" (prostě na Zifě xD)
+ teda na v mojí Gallerii na DA. Takže tak no ... A jak se jinak máte?

Linkin Park - Leave Out All The Rest (piano cover)

17. ledna 2011 v 14:30 | Tifa Lokhart |  all music
takhle bych to taky chtěla umět zahrát....ta moje verze co umim není nic moc xD .... Ale tenhle človíček hraje upa dokonale :-)


.::Oblíbené stránky::.

14. ledna 2011 v 18:18 | Tifa Lokhart |  Vše možné
seznam webů na které ráda chodím a snažím se i docela pravidelně navštěvovat...ale furt si nalhávám, že to nejsou sb xD jelikoš ... no... to je fuk xDhttp://terry.cooper.sblog.cz


16Volt - Happy Pill

14. ledna 2011 v 18:10 | Tifa Lokhart |  all music
do týhle jsem se zamjilovala (teď momentálně xD)


new design with : the GazettE

14. ledna 2011 v 18:06 | Tifa Lokhart |  Design
no mno...tak je tu nový design ... doufám , že se bude líbit...není nic moc... je takovej... jednoduchej..... ale mě se docela líbí.... v jednoduchosti je krása....ale furt mi přídě že bych tma mohla něco dodělat...až na to přídu dám vám vědět ;-)

16Volt - I fail truth / Suffering You / Moutheater

10. ledna 2011 v 19:38 | Tifa Lokhart |  all music
docela jsem si tuhle skupinu oblíbila.... taky se učastní na Soundtracku ke hře Primal (např.: ta druhá a třetí skladba je z primalu newim jak ta první ... nějako si Primal nepamatuju....)Je to v hajzlu....všechno...

7. ledna 2011 v 21:59 | Tifa Lokhart |  moje kecy...
...

Hoja lidi...
Takže.... Prostě mě nevzali na školu..... Dneska dali na internet vyhodnocení talentovek... Na užitou malbu berou deset lidí a já jsem dvanáctá... Je to uplně k hovnu... Asi prostě na tu školu nemam.... nebo já newim... Nejradši bych se vším skoncovala teď hned na místě... uplně se vším... Všechno pro co jsem poslední dva měsíce žila .... je v prdeli ... kdybych se třeba víc snažila..... už je to hold ale v pr.... No... takže.... proč tohle vlastně píšu.... chci vám tim jenom říct, že se tu asi teĎ moc článků neobjeví ... (jako kdyby to bylo něco neobvyklého ...) takže....se za to omlouvám...

Tifa

Talentovky aneb .... doufám že mě vezmou

6. ledna 2011 v 14:40 | Tifa Lokhart |  moje kecy...
,
Hoja lidi....
Tak konečně mam talentovky za sebou. Teď už musím jenom počkat do jedenáctýho kdy se dozvím jestli mě vzali nebo ne... Doufám, že mě vezmou...jestli ne tak to je v háji....Ale ty talentovky byli docela v pohodě. Myslela jsem si, že to bude horší mnohem. Furt jsem si to představovala jak nebudu vědět kam mam jít, že to všechno zvoram a hlavně že tam budu sedět jak blbeček furt jenom na židli a kukat na ostatní a být nesvá z ostatních lidí okolo... Nakonec to dopadlo tak, že nás tam na těch talentovkách ( na oboru Užitá malba) bylo šest a jak jsme se všichni se všema bavili tak ze mě opadla ta počáteční nervozita takže jsem se nebála a byla jsem tam docela v pohodě...Opravdu to nestálo za ty nervy a klidně bych si to ještě zopakovala.....Teď jde ale o to jaký  budu mít výsledky...Doufám že dobrý.. NO ale k tomu co se dam dělo. Ráno v půl osmí jsem přijela ke škole. Normálně jsem vešla podívala se u schodiště na tabuli kde bylo moje jméno a třída ve který jsem.Když jsem se dozvěděla že třída číslo 10 je až uplně nahoře chtěla jsem ject domů. NO ale budiš...Ve třídě jsem si vybrala ten pro mě nejlepší uhel pohledu na model a kecla jsem si na židli a čekala za jak dlouho někdo přijde. Nakonec přišla holčina se svojí mamkou s kterou jsem se dala do řeči potom co ta její mamka na mě : "Tak koukám, že ty jsi taky punk." a já se na ní otočila a řekla jsme že tak trochu jo ale že já hlavně metal a už jsem tma znala jendoho člověka. Pak přišli další a další a nakonec holčina s kterou jsem chodila na přípravku. Takže jsem tam měla někoho koho jsem znala už díl tak to bylo fajn. Nervy opadli my všichni jsme se tam bavili jak kdyby jsme se sešli na nějakym kurzu kreslení xD.Pak přišla jedna profesorka která na nás byla hrozně milá a byla mi sympatická (doufám, že ji budu mít jako třídní xD) řekla nám jak budou talentovky probíhat.Pak nám rozdala úderem osmé hodiny raní písemný test (z kterého mam ta tři) a talentovky začali. PO testu jsme měli deset minut přestávku. Pak jsme kreslili zátiší podle modelu. Pak zas deset minut přestávka a pak ten samí model barevně (temperama) a poslední úkol byl temperama nějako pojednat téma . "moje nejoblíbenější domací zvíře" To jsem nějako dala a pak jsme čekali na to kdo se dostane k pohovoru. K němu jsem se dostala já ta holčina co přišla po mě ráno a jeden kluk co to málem nestihl xD Pohovor byl hrozně psycho xD ale nějako jsem ho zvládla... a teď teda musím jenom čekat a čekat a uvidim....no...pak vám sem hodim rychlí náčrtky toho co jsme kreslili a malovali aby jste měli přehled :-) tak já musim jít možná sem dneska něco přidám .... tak zatim
saynorana Tifa

Alfons Mucha - info

4. ledna 2011 v 9:21 | Tifa Lokhart |  Vše možné
ehm..newim oc sem dát a o tomle se teďka učíme takže xD aspoň něco no

Alfons Maria Mucha  

Mucha
(24. července 1860 Ivančice - 14. července 1939 Praha)

 byl český malíř a designér období secese.
Stal se známým téměř přes noc díky divadelnímu plakátu Gismonda (1894-1895), který si objednala pařížská herečka Sarah Bernhardtová. Herečka později uzavřela s Muchou smlouvu a on pro ni a Divadlo Renesance v Paříži vytvořil ještě několik dalších plakátů. Jeho životní dílo je cyklus velkoformátových pláten Slovanská epopej, na kterém pracoval osmnáct let. Krom toho se také zasloužil spolu s Jaroslavem Kvapilem a Ladislavem Syllabou o obnovení svobodného zednářství v Československu.


Díla :

 • divadelní plakát Gismonda (1894-95),
 • divadelní plakát Dáma s kaméliemi (La Dame aux Camelias) (1896),
 • divadelní plakát Lorenzaccio (1896),
 • barevný kalendář Biscuits Lefevre-Utile (okolo 1897)
 • divadelní plakát Médea (Medee) (1898),
 • divadelní plakát Samaritánka (La Samaritaine),
 • divadelní plakát Tosca (La Tosca) (1899),
 • divadelní plakát Hamlet (Tragique Histoire d'Hamlet - Prince de Danemark) (1899).
 • plakát Zvěrokruh - La Plume (okolo 1896)
 • návrh dózy na oplatky - Lefevre Utile Gaufrettes Vanille (okolo 1910)
 • návrh interiéru Primátorského salonku v Obecním domě v Praze
 • návrh klenotnictví Fouquet pro George Fouqueta v Paříži
 • návrh pavilonu Bosny a Hercegoviny pro Všeobecnou výstavu v Paříži v roce 1900
 • návrh vitráže okna v Nové arcibiskupské (Horově) kapli katedrály sv. Víta (1931) v Praze - Slovanští věrozvěstové sv. Cyril a Metoděj, sponzorovala banka Slavie
 • soubor velkoformátových obrazů Slovanská epopej
mucha