Duben 2008

HELLSING - recenze

23. dubna 2008 v 17:33 | Tifa Lokhart |  Hellsing
Svět již dávno není tím krásným místem požehnaným bohem. Změnil se. Je v něm nebezpečí, násilí, zlo... a krev. Spousta krve. Tolik, že si to žádný živý člověk nedokáže představit. Ale ti mrtví... špatně. Ti nemrtví, ti by si to představit dokázali. A nejen představit. Krev potřebuje každý. Ať už je živý či za hranicemi smrti, vždycky bude krev potřebovat. Ale zatímco ti živí si krev sami tvoří, ti, kteří překročili hranici, ji potřebují dodávat. A ne v zrovna malých dávkách...
Je však špatné být někým takovým? Jste špatný jen proto, že potřebujete krev? Jste špatný, protože se snažíte zůstat na tomto světě? A nebo je za tím něco jiného?

Tak právě tuto otázku nám vyřešila jistá organizace s názvem Hellsing, v jejímž čele stojí lady Integra a která má za úkol rozlišit uměle vytvořené upíry, kteří obvykle slouží teroristům a podobné havěti v plnění jejich odporných plánů, a zbavovat se jich, co to jde. Tato organizace sídlí v Londýně a víceméně spadá pod nadvládu britské královny, avšak její plány a mise zasahují daleko za hranice své sídelní země. A kupodivu, nejschopnější "agent" této organizace je právě jedním z těch, kteří překročili onu pomyslnou hranici. Je jím upír, kterému se říká Alucard.
Jistě vás teď trkne, že to bude určitě hlavní hrdina. Ano, můžeme ho nazývat hlavním hrdinou, i když rozhodně nebude jediným, na koho se tento příběh soustředí. Je tu totiž jistá policistka, která se čistě náhodou octne na jedné misi, kde se musí postavit hromadě ghúlů, mezi nimiž jsou i policisté, se kterými bývala v jednom týmu. Samozřejmě, že ji to vyšokuje. Navíc, která členka běžné policie je připravená čelit něčemu takovému? Asi jen tak nějakou na ulici nepotkáte. A proto se naše milá policistka dá na útěk - poslední možné řešení, které ji napadlo. Samozřejmě, že uteče na nějaké bezpečné místo. Do kostela. Jenže co se nestane! Jak už to tak bývá, v kostele najde kněze. Problém je, že to není jen tak ledajaký kněz. Napadá vás něco? Například, že náš milý kněz nemyslí na zrovna nejpěknější věci? Samozřejmě, že ne, o čem by pak ten příběh byl. Do cesty se mu ale postaví již zmíněný upír Alucard. Kněz se však brání ze všech sil a v poslední marné snaze zachránit si holý život před sebe postaví policistku jako živý štít. Neuvědomuje si však, že taková maličkost jako živý štít rozhodně milého Alucarda nezastaví. Kulka proletí přímo skrz tělo Viktorie (už snad bylo na čase, abych vám prozradila její jméno... ;)) a skončí v knězově hrudníku. A Viktorie je volná, ale na pokraji smrti. Ani to ale Alucarda nevyvede z míry. Aby ji udržel na tomto světě, prostě a jednoduše z ní udělá upírku. A začíná nové období jejího života. Docela odlišné od těch předtím, ale vlastně ani ne tak špatné... když pomineme fakt, že se za každou cenu snaží zabránit pití krve, jen aby zjistila, že je pro ni nezbytná. I to se ale dá řešit...

Tak kdybych měla tohle anime charakterizovat, označila bych ho nejspíše za humorný horor. Ptáte se, co je to za směšnou kombinaci? Jak by ne. Nicméně nemohu popřít fakt, že toto anime je opravdu krvavé, chvílemi opravdu nechutné, sprostými slovy se nešetří a napětí, které by se dalo krájet nožem mu také nechybí. Navzdory tomu všemu jsem se u něj ale nasmála dost a dost. Snad kvůli absurditě některých situací, snad kvůli grotesknímu a přitom naprosto geniálnímu zpracování charakterů, nebo možná kvůli jeho opravdu veselé hudbě. Ta mu dodává jakési nadlehčení a tentokrát musím přiznat, že jakmile jsem anime dokoukala, okamžitě jsem si sehnala soundtrack.
Jeho příběh bych řadila spíše mezi průměr, je to takový celkem normální příběh o upírech, ale způsob, jakým ho autoři podali, je opravdu jedinečný a neskutečně vydařený. Jeho vážnost, naléhavost a zároveň jakási nadlehčenost vám opravdu seberou dech.
Animaci bych taktéž dala někam k průměru. Postavy jsou pěkné a pohyby vydařené, prostředí je hezky vykreslené a všechno je tak nějak pěkné na pohled, ale ničím zvláštním mě ta animace nezaujala. Prostě je taková milá, ale nic extra.
Charaktery bych hodnotila rozhodně velice kladně. Každá postava je jedinečně zpracovaná a i když v průběhu anime jaksi dospívá a přichází k novým zkušenostem, zachovává si svůj charakter i temperament.

Teď bych měla ještě připomenout, že Hellsing je až příliš často srovnáván s Trinity Blood. Musím ale říct, že mě by v životě nenapadlo srovnávat zrovna tato dvě anime. Jediné, co mají společného, je, že se jedná o příběh o upírech. Ale dobrá, když už jsem to nakousla, zřejmě se také srovnání nevyhnu. Tady je.

Začneme celkovou kompozicí. Obě tato anime mají svůj humor a obě mají jakousi vážnou stránku, nicméně zatímco humorná stránka Hellsingu spočívá v nadlehčování a jakési absurditě těch vážných situací, v Trinity Blood se smějete spíše občasným výrokům či chování postav. Celkově vzato je Trinity Blood brána mnohem vážněji než Hellsing. Nicméně používání jmen jako symbolů zůstává u obou příběhů pravidlem (no zkuste si trošku pohrát s Alucardovým jménem, možná se dozvíte něco zajímavého... ;)).
Hlavní postavy anime jsou oba jacísi agenti, nicméně zatímco jeden slouží přímo organizaci, která se má starat o pořádek (Hellsing), ten druhý slouží přímo vládnoucímu orgánu své země a je jedním z hlavních osobností skutečné světové války (TB). Kromě toho se oba dva hrdinové podstatně liší. Zatímco Abel z Trinity Blood má nahnáno, kdykoliv slyší slovo krev, a za žádnou cenu nedokáže připustit, že by vůbec mohl někoho zabít, Alucard z Hellsinga je tak trošku buran a na většinu nějakých morálních zásad úplně kašle. Nějaké samozřejmě má a rozhodně si dává záležet, aby se jich držel, avšak samo zabíjení mu problém vůbec nedělá.
Děj těchto dvou anime se také podstatně liší. Hellsing nemá žádný extra souvislý děj a je spíše epizodický (i když nějaká ta základní dějová linie tam samozřejmě je), zatímco Trinity Blood je naprosto souvislá a směřuje k jasnému cíli. Navíc je opravdu silně katolicky laděná, kdežto Hellsing se náboženství jenom dotýká.
Animace těchto dvou anime se neliší tak moc, ale přesto bych označila tu z Trinity Blood za mnohem kvalitnější než tu z Hellsinga, kde si rozhodně animátoři nedali tolik práce s výrazy nebo s vykreslováním prostředí to tak neuvěřitelných detailů.
V hudbě je rozhodně obrovský rozdíl. Jak jsem již zmínila dřívě, Hellsing má téměř veselou a hezky znělou hudbu. Je jednoduchá na poslouchání, lehce zapamatovatelná a dobře se zpívá. Oproti tomu hudba Trinity Blood je o něco temnější a komplikovanější. Sice o něco lépe vystihuje atmosféru, ale nedává příběhu to nadlehčení, které skýtá hudební doprovod Hellsinga. Nicméně mi u ani jednoho z nich nepřipadala hudba nijak rušivá.

Co bych dodala nakonec? Že pokud chcete něco vědět o autorovi, hledejte ho pod jménem Hirano Kouta. Tento výborný japonský tvůrce komiksů začal v roce 1997 vydávat v magazínu Young King OURs mangu s názvem Hellsing, která se okamžitě ujala a následně k ní bylo vytvořené třináctidílné anime, které má ovšem docela jiný příběh a charaktery (tzn. pokud chcete něco vědět o manze, najděte si jiný zdroj, já totiž shlédla akorát anime). K tomu byl v roc 2006 vytvořen OVA film a na dalším se zatím pracuje.

Poradíte???

22. dubna 2008 v 20:43 | Tifa Lokhart |  Design
Onegai taskete!!!!!!!!!!!!!!!
takže potřebuju pomoct s rozhodováním!!!!!Zamíšlím že bych měla desing s Hellsing ale nevim jak by se vám to líbilo ...........zahláví by bylo takovíhle ↓
teď je trochu menší aby se sem vešlo samo že bude větší......................a stránka by byla černá nebo bych udělala něco jako je teď tak co myslíte????
Desing with Hellsing
nebo
Desing with Hell girl
tak co????

Něco na úvod

22. dubna 2008 v 20:14 | Tifa Lokhart |  Hellsing
Něco na úvod do rubriky Hellsing.Snad se budou obrázky líbit XD kdybi ne tak řekněte

Elfen Lied recenze

5. dubna 2008 v 14:57 | Tifa Lokhart |  Elfen Lied
ELFEN LIED - RECENZE zdroooooj!!!!!!
Abych mohla popisovat postavy, musím vás nejdříve seznámit s takzvanými vektory....Vektory jsou neviditelné ruce, které každý diclonius..(Lucy, Nana, Mariko) ovládá mozkem.Každý vektor má jiný rozsah a jinou sílu.Jsou umístěny po stranách hlavy, v podobě malých, kostnatých rohů..Já jsem si prvně myslela, že to jsou uši no..XD Ale musíte uznat, že jsou kawaii...P:S chci je taky..:) Dají se šikovně schovat pod mašličky..^.^ Co bych napsala zajímavého dále je, jak se diclonius rozmonžuje..vlastně úplně stejně jako člověk, s jedou výjmkou.Jakmile se jeho vektory dotknou člověka a nezabijí ho, narodí se mu dítě-diclonius..no ale ne třeba mužům, ale pak ženám, s kterými ho mají.

Doslov k now desingu with Ai Enma

4. dubna 2008 v 20:01 | Tifa Lokhart |  Design
Jen chci doslovit XD že pozadí i zahkáví jsou moje výrobky urobené v malování a nápisi ve wordu tak prosim nekopírovat i když myslim že tady to nehrozí X ).
Vaše
Tifa Lokhart
Arigato mina!!

Obrázky elfen Lied (Elfí píseň)

4. dubna 2008 v 17:38 | Tifa Lokhart |  Elfen Lied
tak přidávám ty slibované obrázky elfen Lied tak snad se budou líbit.Mam jich v záloze ještě trošku tak ty přídou jindy tak napiště jak se vám líbí

Now Desinge with Ai Enma

2. dubna 2008 v 19:27 | Tifa Lokhart |  Design
NOW DESINGE WITH AI ENMA (noví desing s Ai Enmou)
tak jo po uvážení a komentování sem se rozhodla dát na vaše rady a přináším vám desing s Ai Enmou z anime Jigoku Shoujo tak snad se vám líbí.Přidala sem k tomu ještě motto ve kterým je napsaný to co se řiká v úvodu serialu dívka z pekla akorát že v češtině a né japončtine XD.No tak snad ste spokojeni a kdybi ne tak mi to napiště do komentu.
Vaše
Tifa Lokhart
P.S.:Založim novou rubriku Elfen Lied a tak se budu zejtra snažit sehnat nějaký obrázky na úvod a recenzničku a tak dále tak snad budete rádi že sem zase přibilo něco fakt very now !Ale až zejtra!
Vaše
Tifa Lokhart (podruhé :o/)

Soutěž o nej web - 2.kolo

1. dubna 2008 v 12:16 | Tifa Lokhart |  souteže
Tak tu máme druhé kolo soutěže o nej web první kolo dobadlo takto:
Veronika postoupila
0tekvila0 postoupila
Scuroen postoupila!
Adelaide Cordella postoupila
yowaro bohužel tento blog vypadává.
Scur se dostala velmi dobže do vedení zatim je nejlepší ale na paty jí už pomalu šlape Adelaide Cordella to sem zvědavá jak to dopadne a vy????nezapomeňte hlasovat v anketě

Změna desingu poraďte

1. dubna 2008 v 9:11 | Tifa Lokhart |  Design
Tak potřebuju poradit jestli mám udělat noví desing
byl by a Ai enmou a vypadal by takhle:
A nebo ten old desing with Death Note:
tak co kterej mám mít????Poraďte onegai!

Moje welcomky a Ai Enmou

1. dubna 2008 v 8:26 | Tifa Lokhart |  Hell Girl
TAk lidi konečně žiju.Mam už funkční počítač nebo spíš intoš a tak du dělat články.Poslední době sem začala mít maniji v dělání zahláví a tak je schci teď dám sem
OBĚDNÁVKY:
Pokud budete chtít tak mi mužete do komentu pod tento článek napsat že chcete udělat zahlávko já vám ho udělám stačí jenom napsat s čim by mělo bejt a jaká barva pozadí a nápis co tam chcete mít jako např.:Welcome in my worl nwbo Welcome to my side a tak a já se to toho hned dam
Vaše
Tifa Lokhart
A teď už ty zahlávka (pod perexem)P.S.:Jsou udělaný v malování a nápisy ve wordu.